שאלות ותשובות

אורח חיים בריא

2 דקה
FAQ

האם זה נורמלי להקיא במהלך המחזור?

יש בנות שמרגישות בחילה - זה לא נורא אם את לא אוכלת ביום הראשון של המחזורים החודשיים שלך. רק וודאי שאת שותה הרבה נוזלים - כולל מרק ושוקו חם.

יש לי מחזור מה -5 עד 8 בחודש, ואחרי זה יש לי הפרשה של מים צהובים מהשדיים והשדיים שלי כואבים מאוד. האם אני צריכה להיות מודאגת?

אוקיי - כמה דברים. מחזור הוא מהיום הראשון של וסת אחת ועד היום הראשון של הוסת הבאה שלך - מספר הימים הממוצע הוא בדרך כלל 28 (לפעמים המחזורים קצרים יותר - לפעמים הם ארוכים יותר וזה נורמלי). אני לא יודעת בת כמה את ולא מכירה את ההיסטוריה הרפואית שלך, אבל השדיים שלך לא צריכים לכאוב, ובהחלט לא צריכה להיות להם הפרשה. אז כן, זה משהו שאת צריכה לדאוג לגביו. אנא פני לרופא/ה או למרפאה בהקדם האפשרי.

להפרשה שלי יש ריח רע. למה?

הפרשה עם ריח רע פירושה בדרך כלל זיהום ויש לטפל בזה במרפאה או אצל הרופא/ה שלך. לא כל זיהומי הנרתיק מועברים במגע מיני, למשל, דלקת הנרתיק החיידקית. אם אישה קיימה יחסי מין ואז היא מקבלת הפרשהעם ריח רע, זה בהחלט יכול להיות זיהום המועבר במגע מיני. עדיף לטפל בזה כמה שיותר מהר!

למה ההפרשה שלי מריחה רע ומחליפה צבע?

הפרשה שמריחה רע, מגרדת וגורמת לגירוי ואדמומיות בנרתיק ובשפתיים היא הפרשה מזיהום. הצבע יכול להיות צהוב, ירוק או לבן ויכול להיות קצף שיש לו ריח רע. חייבים לטפל בכך במרפאה או אצל רופא/ה. אם את פעילה מינית, גם החבר שלך צריך ללכת לטיפול. זיהומים שלא טופלו עלולים לגרום לסיבוכים רבים.

בכל פעם אחרי המחזור אני מקבלת פריחה וזה שורף, למה זה קורה?

אני מבינה מזה שהפריחה על שפתי הפות או באיבר המין? כל פריחה שמגרדת ושורפת (בכל שלב במחזור) מצריכה טיפול רפואי - זה יכול להיות פטריה אבל זה יכול להיות גם זיהום באברי המין. אנא פני לרופא/ה או לאחות במרפאה בפעם הבאה שיש לך פריחה כזו, כדי שניתן יהיה לזהות אותה ולטפל בה. ככל שתזניחי את זה זמן רב יותר, כך זה יהפוך לגרוע יותר! יכול להיות שפשוט צריך טיפול באנטיביוטיקה.

האם אני יכולה לעסוק בספורט בזמו המחזור?

בטח שאת יכולה לעשות ספורט במהלך המחזור שלך. שימוש בטמפונים הופך את זה להרבה יותר קל ונוח.

האם אני יכולה לאכול מוצרי חלב וביצים בזמן המחזור?

כן, את יכולה לאכול כל דבר בריא בזמן המחזור.

האם זה אפשרי להיות במחזור כשאת בהריון?

יש הבדל בין לקבל מחזור לדימום במהלך ההריון. יש נשים שחוות דימום קל מאוד כשהן נכנסות להריון, וזה נקרא 'דימום השתרשות'. זו בדרך כלל לא בעיה. אך כאשר אישה יודעת שהיא בהריון, והיא מתחילה לדמם, עליה ללכת למרפאה או לרופא/ה הקרובים אליה. בדרך כלל, משמעותו של דימום במהלך ההריון הוא שיש בעיה.

מידע זה אינו מהווה תחליף לייעוץ מקצועי או רפואי, יש להשתמש במידע באתר כמדריך בלבד.